Поиск - Комментарии
Joomla шаблоны бесплатно http://joomla3x.ru

Мовно-літературний конкурс ім. Т. Г. Шевченко

photo 2017 10 10 16 14 25

10-го жовтня 2017 року з нагоди відкриття VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка в Суворовькій ЗОШ було проведено урочисту лінійку «Шевченкове слово й досі живе…І житиме разом з нами…»
До актової зали були запрошені учні 5-11-х класів, учителі та адміністрація школи, перед якими виступили учні 10 класу : Гайдаржі Г., Кіров І., Жечкова А., Смоков В., Чебан В. та Котобан М., Маламен Т., Георгінов В., Мушиков Д. У їх виконанні прозвучали вірші про українське слово як найтонше доторкання до душі, про силу живого поетичного слова Тараса Шевченка, яке стає сильною зброєю, гострим ножем у боротьбі за світле майбутнє, яке об’єднує наш народ в одну родину – міцну, дружну і щасливу. Звучали слова, що сприяли піднесенню престижу української мови і літератури в молодого покоління і закликали бути гідними нащадками Великого Кобзаря, вшановуючи його як поета світового рівня та вивчаючи його творчу спадщину й життєвий шлях.

Мета Конкурсу - вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання в молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні. Було наголошено, що Міжнародний мовно-літературний конкурс – це гарна можливість для учнів долучитися до свого минулого, культурних надбань, досвіду, набутого попередніми поколіннями, і ще раз звернутися до художнього світу Тараса Шевченка. Творча спадщина Тараса Шевченка необхідна для усвідомлення нас як нації, яка здатна побудувати сильну, самодостатню і незалежну державу на засадах толерантності й гідності. Через осмислення і сприйняття світу Тараса Шевченка уже сьогодні важливо сформувати життєву позицію й проаналізувати ті виклики, які ставить перед нами сучасний світ.

Учителька української мови та літератури Вітюк С.І. організувала проведення урочистої лінійки, підготувала учнів, зібрала необхідні наочні матеріали для святкового оформлення сцени. Портрети Т. Шевченка, світлини та ілюстрації тематичної експозиції сприяли вихованню в учнів почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю та залученню школярів до активної участі в Конкурсі. Було оголошено умови та вимоги VIIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, запрошено учнів до активної участі в ньому. Учителі-мовники підготували матеріали для оформлення стенду з інформацією про терміни проведення Конкурсу, його завдання та тематику творчих робіт.