5.Фізкультура

Тема: Загально-розвивальні вправи зі скакалкою. Комплекс фіз­культурної паузи.

ЗФП: ходьба із пришвидшенням та уповільненКомплекс ЗРВ зі скакалкою

Виконай руханку

5.Фізична культура

Тема:Загально-розвивальні вправи без предметів. Комплекс для формування правильної постави. Вправи на положення тіла у просторі.

Загальнорозвивальні вправи на місці без предметів.Комплекс загальнорозвивальних вправ з набивним м'ячем Мал. 2 1.

Переглянь відеоурок             Вправи для м'язів ту­луба .ЗРВ на місці

Виконай руханку

5.Читання

Тема:Дитячі заклички і лічилки

Дитячі заклички «Іди, іди, дощику…», «Вийди, вийди, сонечко…»

Розчитайтеся

Презентация на тему: "Я всміхаюсь сонечку. Здрастуй, золоте! Я всміхаюсь  квіточці. Хай вона росте. Я всміхаюсь дощику. Лийся, мов з відра. Друзям  усміхаюся, Зичу їм добра!". Скачать бесплатно и без регистрации.

Прочитайте чистомовку

Презентація "Щоб язичок був слухняним"

• Поміркуйте, що означає слово закличка. Як воно утворилося? Назвіть слова, близькі до нього за значенням (синоніми).

Закличка – прохання до природи в усній народній творчості. Виникли заклички давно, коли люди не могли пояснити явища природи, вірили у те, що їх можна задобрити, тому зверталися до них, мов до живих істот.

Слово закличка утворилося від кореня клич.

Синоніми: закличка, заклик, запрошення, прохання.

• Спільнокореневі слова до слова закличка – клич, заклик, кликати, заклично, закличний.

• 3 яким настроєм промовляють заклички?

Заклички промовляють радісно, з надією, благоговінням, весело, наспівно.

• До кого діти можуть звертатися із закличками?

Послухай Вийди,вийди ,сонечко!

У закличці «Вийди, вийди, сонечко» діти звертаються до Сонця, найбільшої зірки нашої Галактики.

Послухай

У закличці «Іди, іди дощику » діти звертаютьсядо такого явища природи як дощ.

Послухай  Іди,іди,дощику!

Взагалі закличні промовляють тоді, коли звертаються з проханням до природи. Тому діти можуть звертатися до сонечка, равлика, дощику, зозулі тощо.

Дізнайтеся, які заклички знають ваші рідні, друзі.

СОНЕЧКО, СОНЕЧКО

Сонечко, сонечко,

Виглянь у віконечко.

Дітки гуляють,

Тебе виглядають.

Також дивись тут

Рими в закличках:

борщику – горщику, дубочку – садочку, ізнявся – нахитався, розбився – полився, дійницею – пашницею;

дощику – борщику, борщ – дощ;

полечко – зіллячко – подвір’ячко, квітоньки – дітоньки, граються – дожидаються.

СТОРІНКА 24

Прочитайте лічилки

Лічилки

• Поміркуйте, що означає слово лічилка. Назвіть слова, близькі до нього за значенням (синоніми).

Лічилка – це віршик з лічбою в дитячій грі. У лічилках закодовані числа, такі віршики часто закінчуються словами «… ти».

Синоніми до слова лічилка – лічба, рахунок.

• Спільнокореневі слова до слова лічилка – лічба, полічити, лічені, незліченно, незліченні.

• Коли промовляють лічилки?

Лічилки промовляють для лічби в дитячих іграх. Вони допомагають під час гри визначити чергу учасників. А промовляють у такому ритмі, який допомагає рахувати.

• Читаючи лічилки, вимовляй слова спочат­ку повільно, потім швидко. Чи знаєш ти, як їх завершити?

«Раз, два, три, чотири, козі дзвоника вчепили,

коза бігає, кричить, просить дзвоник відчепить».

«Їхав лис через ліс,

поламав п'ять коліс,

треба стать погадать,

скільки йому грошей взять».

«Де стоїш?

На камені.

Що п'єш?

Квас.

Ану, злови нас».

«Покотило, покотило,

по дорозі волочило.

Сонце, місяць і зірки

на кілочку вийдеш ти!

Придумай свою лічилку.

Вивчи одну лічилку напам 'ять

Тема:Основні поняття: ритм
СМ: український рушник з орнаментом
ХТД: створення орнаменту для рушника (гуаш); штампування

Переглянь відео  Рушник-це символ України

1. Що таке вишивка ? (різновиди народної творчості)

2. Які стібки використовують у вишивці ? (гладь,хрестик,...)

3. Які орнаменти ви знаєте ?

• (рослинні(фітоморфні),тваринні (зооморфні),геометричні,

• фігури людей, тварин(антропоморфні), геральдичні

• (герби,медалі,емблеми...)

Українські вишиті рушники з покон віків посідали особливе місце в житті українців. Вони відігравали дуже відповідальну роль в житті людей, а саме вважались старовинними оберегами родини та дому. З прадавніх часів, вишитий рушник, виготовлений у відповідності з усіма правилами та нанесеними символічними візерункам, представляв неодмінний атрибут великої кількості обрядів.

Вишивка може бути однобарвна й багатобарвна. В багатобарвних українських вишивках завжди переважає який-небудь один чи два кольори, які визначають загальне забарвлення і стають основними. Інші кольори тільки доповнюють кольорову гаму.

Калина - дерево нашого українського роду. Колись у сиву давнину вона пов'язувалась з народженням Всесвіту, вогняної трійці: Сонця, Місяця і Зорі. Тому і назву свою має від давньої назви Сонця - Коло. А оскільки ягоди калини червоні то й стали вони символом крові та невмирущого роду. Ось через це весільні рушники, дівочі і навіть парубочі сорочки тяжкі тим могутніми гронами.

Вишитий рушник"Калина та дубочки": 600 грн. - Витвори майстрів / рукоділля  Коломия на Olx

Створи орнамент для рушникаРазделители красные | Рисунок, Цветы, Рисунки

5.Дизайн і технології

Як розпізнавати інформацію. Символ. Приватна та публічна інформація. Клавіатура. Уведення окремих символів. Зміна мовних режимів (с. 45-47).

Прочитайте матеріал на стор.45-47.Вивчити